Služba za gospodarstvo i financije

Pomoćnik općinskog načelnika za gospodarstvo i financije Namik Malićbegović, dipl. oec.

Ured broj 10

Općinska služba za gospodarstvo i financije obavlja poslove osnovne djelatnosti, dopunske poslove osnovne djelatnosti i pomoćne poslove iz oblasti:

1. Gospodarstva i to:

- izradu planova i programa koji se odnose na poduzetništvo ,poljoprivredu i lokalni razvoj,

- sudjeluju u izradi strategije razvoja općine ,

- izradu planova i programa izgradnje infrastrukture,mobiliziranje sredstava za razvoj poduzetništva ,

- promovira zajednički rad i partnerstvo javnog i privatnog sektora,

- surađuje sa udrugama poljoprivrednika ,poduzetnika i ostalim subjektima radi izrade baze podataka ,

- promovira poduzetničke firme u medijima ,

- vrši stručnu pripremu i obradu zahtjeva za financiranje projekata ,

- predlaže prioritete razvoja općine ,

- vodi postupak registracije i izdaje odobrenja za rad,

- vodi poslove statistike i evidencije poljoprivrednog zemljišta i sl.

- vrši poslove inspekcijskog nadzora iz oblasti tržne ,sanitarne i komunalne inspekcije.

2. Financija i to:

- Izrađuje nacrt i prijedlog proračuna i odluke o izvršenju proračuna, te po potrebi rebalans proračuna u tijeku godine,

- radi godišnji obračun proračuna i podnosi ga općinskom vijeću na usvajanje,

- izrađuje početnu bilancu i financijska izvješća o utrošenim sredstvima i podnosi ih propisanim institucijama,

- vrši obračun plaća i drugih naknada prema djelatnicima,

- prima, pregleda i plaća račune i druge obveze,

- knjiži sve financijske i materijalne promjene sredstava i opreme,

- raspoređuje namjenska sredstva,

- naplaćuje općinsku pristojbu,

Služba radi sve druge poslove propisane financijskim propisima vezanim za državne, federalne, kantonalne i općinske službe i poslova po nalogu Općinskog načelnika i Općinskog vijeća.