• Službene stranice Općine Žepče
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next
 • JAVNI POZIV ZA RASPORED TAKSIVOZILA NA TAKSISTAJALIŠTA NA TERITORIJI OPĆINE ŽEPČE

  Javni poziv za raspored taksivozila na taksistajališta na teritoriji općine...

 • OBUKA ZA RAD U BIRAČKIM ODBORIMA

  Prema odredbama članka 2.19. Izbornog zakona i Uputstva o utvrđivanju...

 • Visoko izaslanstvo CRS-a boravilo u radnoj posjeti Općini Žepče

  U utorak, 18.rujna 2018.godine, Općinski načelnik Mato Zovko u posjet je...

 • U Općini Žepče uspješno proveden tranzicijski audit po standardu ISO 9001:2015

  Dana 29. i 30.08.2018.godine, audit tim certifikacijske kuće DNV-GL  (Det...

 • NAČELNIK PU ŽEPČE U POSJETI NAČELNIKU OPĆINE ŽEPČE

  Dana 17.09.2018. godine, Općinski načelnik Mato Zovko u službeni redoviti...

 

 

 

 

 

 

Obavijesti i javni pozivi

 

Linkovi

Has no content to show!

Kulturni život

Kulturni život u općini Žepče obogaćen je brojnim književnim večerima, likovnim izložbama, promocijama knjiga i kazališnim predstavama za djecu i odrasle.

Također, održavaju se mnoge etno manifestacije, prela, sijela, i večeri izvorne glazbe.

Najveći broj kulturnih događaja odvija se u okviru ustanove, JU“Dom kulture“ Žepče i JU“Opća biblioteka“ Žepče. U okviru Doma kulture aktivno djeluju Žepačke mažoretkinje, „Mala pop rock škola“, Škola sportskih i klasičnih plesova „Let's Dance Forever“, sekcija modernih plesova „Etna“, i Dječije kazalište „Franjo Kovačević Francika“.

U okviru Doma kulture djeluju Radio Žepče, i kablovska televizija, a na području općine djeluje i privatni radio „Radiopostaja Žepče“.

Kulturne institucije HKD „Napredak“ Žepče i BZK „Preporod“ Žepče aktivno sudjeluju u kulturnom razvoju općine, a u promoviranju i očuvanju kulturne baštine sudjeluju i druga kulturno umjetnička društva; HKUD „Ognjišta“ Lug-Brankovići, HKUD“ Naši korijeni“ Bistrica, KUD „Slovo o Žepču“ Žepče, KUD „ Ilhamija“ Željezno Polje, HKUD „ Naša baština“ Globarica, HKUD „Osova“ Osova, KUD „Mladost Ozimice“ Ozimica, HAKD“Concordia“, i ženska vokalna skupina „Emptianae“ Žepče koja promiče acapella pjevanje.

Tijekom godine održavaju se brojne kulturne manifestacije; „Žepačko ljeto“-Međunarodni rock festival, Prvi pljesak, Večer izvornih pjesama i običaja - Žepački pleter ; Festival zabavne glazbe „ Od ljeta do jeseni“; Smotra hrvatskog folklora, Multietnička smotra folklora, i Dani Miholjskog ljeta, najstarija smotra folklora koja se održava od 1998.godine.

Doček Nove godine već tradicionalno se u Žepču organizira na otvorenom uz bogat glazbeni program, i novogodišnji vatromet.

Svojevrsni kulturni brend, je manifestacija „Žepačka večer“ u kojoj sudjeluje oko 150 aktivista kulture, koji svojim nastupima po susjednim gradovima i državama približavaju i šire kulturu žepačkog kraja.

Od kulturnih vrijednosti u općini Žepče izdvajamo Zavičajnu zbirku „Opće biblioteke“ Žepče, i Galeriju Ljerke Njerš – poznate svjetske umjetnice, rodom iz Žepča.

U vrijedno kulturno nasljeđe općine Žepče ubraja se spomenik NOR-a, smješten uz prometnicu Žepče-Zavidovići, nekoliko bunkera iz II. svjetskog rata, staro židovsko groblje, smješteno pored magistralnog puta M-17 i Alibegova džamija, na Trznoj, koja je 2009. proglašena nacionalnim spomenikom Bosne i Hercegovine.