• Službene stranice Općine Žepče
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next
 • OPĆINSKI NAČELNIK UPRILIČIO PRIJAM UČENIKA GENERACIJE OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA

  Danas, 22.06.2018. godine, Općinski načelnik Mato Zovko upriličio je...

 • POTPISANI NOVI UGOVORI IZMEĐU OPĆINE ŽEPČE I FEDERALNOG MINISTARSTVA PROSTORNOG UREĐENJA

  Dana 21.06.2018.godine, Općinski načelnik Mato Zovko u službeni posjet primio...

 • BAJRAMSKA ČESTITKA PREDSJEDAVAJUĆEG OPĆINSKOG VIJEĆA

  Vjernicima i vjernicama Islamske vjere upućujem iskrene čestitke povodom...

 • BAJRAMSKA ČESTITKA OPĆINSKOG NAČELNIKA

  Sutra je veliki Muslimanski blagdan Ramazanski Bajram. Povodom toga svim...

 • NASTAVLJENA ISPLATA SREDSTAVA ZA STANBENO ZBRINJAVANJE

  Dana 12.06.2018.godine, Općinski načelnik Mato Zovko u uredu je primio još 25...

 

 

 

 

 

 

Obavijesti i javni pozivi

 • Odluka o produženju roka za prijavu na javni natječaj po grant đemi, LOT I-IV

 • Dan otvorenih vrata Službe za gospodarsvo i financije povodom objave Programa poticaja poticaja ekonomskom razvoju i zapošljavanju u Općini Žepče

 • POZIV ZA UČEŠĆE U PROGRAMU POTICAJA EKONOMSKOM RAZVOJU I ZAPOŠLJAVANJU U OPĆINI ŽEPČE

 

Linkovi

Has no content to show!

Kulturni život

Kulturni život u općini Žepče obogaćen je brojnim književnim večerima, likovnim izložbama, promocijama knjiga i kazališnim predstavama za djecu i odrasle.

Također, održavaju se mnoge etno manifestacije, prela, sijela, i večeri izvorne glazbe.

Najveći broj kulturnih događaja odvija se u okviru ustanove, JU“Dom kulture“ Žepče i JU“Opća biblioteka“ Žepče. U okviru Doma kulture aktivno djeluju Žepačke mažoretkinje, „Mala pop rock škola“, Škola sportskih i klasičnih plesova „Let's Dance Forever“, sekcija modernih plesova „Etna“, i Dječije kazalište „Franjo Kovačević Francika“.

U okviru Doma kulture djeluju Radio Žepče, i kablovska televizija, a na području općine djeluje i privatni radio „Radiopostaja Žepče“.

Kulturne institucije HKD „Napredak“ Žepče i BZK „Preporod“ Žepče aktivno sudjeluju u kulturnom razvoju općine, a u promoviranju i očuvanju kulturne baštine sudjeluju i druga kulturno umjetnička društva; HKUD „Ognjišta“ Lug-Brankovići, HKUD“ Naši korijeni“ Bistrica, KUD „Slovo o Žepču“ Žepče, KUD „ Ilhamija“ Željezno Polje, HKUD „ Naša baština“ Globarica, HKUD „Osova“ Osova, KUD „Mladost Ozimice“ Ozimica, HAKD“Concordia“, i ženska vokalna skupina „Emptianae“ Žepče koja promiče acapella pjevanje.

Tijekom godine održavaju se brojne kulturne manifestacije; „Žepačko ljeto“-Međunarodni rock festival, Prvi pljesak, Večer izvornih pjesama i običaja - Žepački pleter ; Festival zabavne glazbe „ Od ljeta do jeseni“; Smotra hrvatskog folklora, Multietnička smotra folklora, i Dani Miholjskog ljeta, najstarija smotra folklora koja se održava od 1998.godine.

Doček Nove godine već tradicionalno se u Žepču organizira na otvorenom uz bogat glazbeni program, i novogodišnji vatromet.

Svojevrsni kulturni brend, je manifestacija „Žepačka večer“ u kojoj sudjeluje oko 150 aktivista kulture, koji svojim nastupima po susjednim gradovima i državama približavaju i šire kulturu žepačkog kraja.

Od kulturnih vrijednosti u općini Žepče izdvajamo Zavičajnu zbirku „Opće biblioteke“ Žepče, i Galeriju Ljerke Njerš – poznate svjetske umjetnice, rodom iz Žepča.

U vrijedno kulturno nasljeđe općine Žepče ubraja se spomenik NOR-a, smješten uz prometnicu Žepče-Zavidovići, nekoliko bunkera iz II. svjetskog rata, staro židovsko groblje, smješteno pored magistralnog puta M-17 i Alibegova džamija, na Trznoj, koja je 2009. proglašena nacionalnim spomenikom Bosne i Hercegovine.