ŠAHOVSKI KLUB ŽEPČE U POSJETI KOD OPĆINSKOG NAČELNIKA

 

Načelnik općine Žepče Mato Zovko,danas je u svom uredu primio delegaciju Šahovskog kluba "Žepče",povodom osvajanja drugog mjesta na 23.šahovskom kupu za seniore Herceg-Bosne,koje je od 29.4.

 

-1.5.2018.održano u hotelu "Zenit" u Neumu,u konkurenciji 10 klubova.

 

U delegaciji su bili:Ivica Penić,predsjednik kluba,Miro Lovrić,kapetan,Marko Šimić,Džemal Moranjkić,Jozo Matijević i Filip Perković.Uspjeh je upotpunio Filip Perković, koji je u kadetskoj konkurenciji osvojio 3.mjesto i osigurao nastup na državnom prvenstvu.

 

Načelnik je čestitao šahistima Žepča na velikom uspjehu,naglasio važnost svakog sportskog uspjeha za općinu Žepče,izrazio zadovoljstvo radom kluba,osobito planovima da se pokrene škola za mlade šahiste i obećao potporu općine u budućem radu kluba.

 

Potvrdio je da će i ove godine biti pokrovitelj XIII.Memorijalnog šahovskog turnira"Anto Markanović",koji će se održati 1.7.2018.

 

godine u restoranu"California",a koji je bo broju i rejtingu igrača jedan od najvećih šahovskih turnira u BiH.