POTPISAN SPORAZUM O UDRUŽIVANJU SREDSTAVA ZA REALIZACIJU INFRASTRUKTURNIH PROJEKATA OBNOVE

Danas, 09.07.2018.godine, Općinski načelnik Mato Zovko, ministar Ministarstva za rad, socijalnu politiku i izbjeglice Zeničko-dobojskog kantona Nurđehan Šahinović i ministar Federalnog ministarstva raseljenih osoba i izbjeglica Edin Ramić su potpisali Sporazum o udruživanju sredstava za realizaciju infrastrukturnih projekata obnove na području Zeničko- dobojskog kantona.

Infrastrukturni projekti su: Sanacija i asfaltiranje ulice Mala Trzna i Ćorin sokak u čijem sufinanciranju sudjeluje i Općina Žepče, te projekti Sportsko rekreativno igralište MZ Preko-Sportski poligon, Asfaltiranje puta Gornji Vitlaci- Brijeg u MZ Vitlaci i Uređenje povratničkih naselja i sanacija lokalnog puta za Mehiće MZ Zenički Put „Radi i povratničku zajednicu gradi“.

Ukupna procjenjena vrijednost svih navedenih projekata za općinu Žepče iznosi 157.270,00 KM.