POTPISANI UGOVORI ZA RADOVE NA VODOVODNOJ INFRASTRUKTURI

Dana, 17.07.2018.godine, Općinski načelnik Mato Zovko i  direktor poduzeća „TING“ d.o.o. Žepče, Jozo Ramljak potpisali su tri Ugovora o radovima na vodovodnoj infrastrukturi u sklopu projekta općinskog okolišnog i ekonomskog upravljanja, takozvani MEG projekt koji podržava Vlada Švicarske, a provodi UNDP BiH u suradnji s Općinom Žepče i JP „Komunalno“ d.o.o. Žepče.

Ukupna vrijednost  potpisanih projekata je 223.000,00 KM, a projekti su: Izrada šahtova i sanacija mreže u Orahovici i Ciglanama u vrijednosti od 127.540,33 KM, Izgradnja vodovoda Vinište-faza II u vrijednosti od 30.686,40 KM i Izgradnja vodovoda Opšenik u vrijednosti od 65.754,70 KM.

Cilj MEG projekta je poboljšanje rada općinske administracije kao i poboljšanje rada Javnih komunalnih poduzeća u oblasti vodnih usluga, a potpisivanjem spomenutih ugovora obuhvaćena je rekonstrukcija vodovodne mreže u Žepču i proširenje vodovodne mreže u mjesnim zajednicama Vinište i Opšenik. Predviđeno trajanje MEG projekta je 12 godina, a u isti je uključeno 18 općina u BiH.

Općina Žepče i JP „Komunalno“ d.o.o. Žepče su u dosadašnjem razdoblju realizacije projekta postigli izvanredne rezultate te su osigurali maksimalan iznos financijskih sredstava u iznosu od 137.000,00 švicarskih franaka. Ukupni troškovi financiranja projekta se financiraju na način 50% iz Proračuna Općine Žepče, a 50% iz Razvojnog programa Ujedinjenih nacija (UNDP).