POTPISANI UGOVORI O KORIŠTENJU SREDSTAVA PO PROGRAMU POTICAJA EKONOMSKOM RAZVOJU I ZAPOŠLJAVANJU U OPĆINI ŽEPČE

Dana 25.07.2018.godini, u Sali Općinskog vijeća Žepče su potpisani ugovori o korištenju sredstava po Odluci o dodjeli sredstava po Programu poticaja ekonomskom razvoju i zapošljavanju u Općini Žepče u suradnji sa MEG projektom koji implementira UNDP a financira Vlada Švajcarske..

Dodijeljena su sredstva po slijedećim lotovima:

LOT 1. U iznosu 15.000,00 KM za poticaj za samozapošljavanja 5 nezaposlenih osoba

LOT 2. U iznosu 20.000,00 KM za poticajna sredstva za 4 novoosnovana subjekta male

privrede/gospodarstva registrirana prvi put od 01.01.2017.godine,

LOT 3. U iznosu 5.000,00 KM za 5 poticaja učešća na sajmovima,

LOT 4. U iznosu 40.000,00 KM za poticaj za zapošljavanje i stručno osposobljavanje za rad u struci za

5 korisnika.

Potpisivanju Ugovora je prisustvovao Općinski načelnik Mato Zovko, direktorica RAŽ-a Branka Janko i Pomoćnik Općinskog načelnika Službe za gospodarstvo i financije Namik Malićbegović.

Ukupna vrijednost grant šeme je 80.000,00 KM od čega Vlada Švajcarske sudjeluje sa 40.000,00 KM a Općina Žepče sa 40.000,00 KM.

Općina Žepče prvi puta realizira na ovaj način poticaj za zapošljavanje, stručno usavršavanje, učešće na sajmovima i nabavku opreme.

Razvojna agencija Žepče u suradnji sa Službom za gospodarstvo i financije Općine Žepče će pratiti implementaciju projekta i efekte plasiranih sredstava.