ANSAMBL LADO U POSJETI ŽEPČU

Dana, 09.11.2018. godine, Općinski načelnik Mato Zovko u posjet je primio predstavnike nacionalnog ansambla narodnih plesova i pjesama Hrvatske Lado. Posjetu su prisustvovali predstavnik ansambla Lado Vladimir Kuraja, i  predstavnici Hrvatskog kulturnog društva Napredak Slavica Mijić Lukač, Goran Štrbac i Mario Milošević.

Općinski načelnik je gostima ukratko predstavio našu općinu, kao i viziju i strategije djelovanja. Ovom prilikom je dogovoren koncert ansambla folklornih pjesama Lado u našem gradu. Gostovanje će biti u okviru kulturološkog projekta „Neka sjaji sunce svima, di još našeg roda ima“. Koncert će biti održan s ciljem očuvanja hrvatske kulturne baštine u Bosni i Hercegovini. Planirani nastup ansambla je okvirno dogovoren za prvi tjedan mjeseca lipnja iduće godine.

Sastanku su također nazočili pomoćnik općinskog načelnika Službe za opću upravu i društvene djelatnosti Ilija Barešić i suradnica za informiranje i rad s mladima Dijana Martinović.


  • Posljednje