UPRILIČEN TRADICIONALNI BOŽIĆNO-NOVOGODIŠNJI PRIJAM OPĆINSKOG NAČELNIKA

Načelnik općine Žepče Mato Zovko upriličio je tradicionalni božićno-novogodišnji prijam koji je okupio brojne uzvanike iz političkog, vjerskog, kulturnog,gospodarskog i akademskog života općine Žepče, kao i brojne Žepčake zaposlene u institucijama na razini ZDŽ-a i FBIH.

Izrazio je zahvalnost svima koji su doprinijeli da 2018. bude godina velikih projekata koji su u najvećem broju realizirani. Prisjetio se vremena i godina kad je Žepče nastajalo od ljudi koji su ga voljeli i gradili. Naveo je kako je ova godina, koja je pri kraju, protekla u znaku 560. obljetnice prvog pisanog spomena Žepča. „Nismo mi prvi koji živimo ovdje, a ne daj Bože da budemo i posljednji koji ćemo ovdje živjeti. Ovdje se rađalo, radilo, izgrađivalo, čuvao se ovaj prostor. Tugovalo se i veselilo, i evo, ja s ovog mjesta svima onima koji su ovdje živjeli zahvaljujem, a posebno onima koji su iza sebe ostavili dobra djela.“ kazao je načelnik.

 

 

Godinu koja je na izmaku ocijenio je uspješnom, posebno kad je riječ o kapitalnim projektima za koje je utrošeno 5 milijuna i 400 tisuća KM, od čega je milijun i 300 tisuća KM iz Općinskog proračuna,  a ostatak novca je osiguran iz vanjskih izvora financiranja, najvećim dijelom iz fondova EU. „Znate da su Žepče nazivali „crnom rupom“ u FBiH i da nam je trebalo puno vremena da dokažemo da ovdje žive ljudi koji vole Žepče i koji ga žele graditi po svojim mjerilima i za dobrobit svih koji u njemu žive“ poručio je načelnik.

Posebno je zahvalio poduzetnicima na svakom sačuvanom radnom mjestu i poželio da 2019.bude još uspješnija. Nazočne je pozdravio i žepački župnik vlč. Predrag Stojčević koji je čestitao općinskom načelniku na ostvarenim rezultatima i poželio svima mir i blagostanje.