POVODOM DANA NEOVISNOSTI BIH U ŽEPČU ODRŽANA SVEČANA AKADEMIJA

Povodom obilježavanja 1. ožujka, Dana neovisnosti Bosne i Hercegovine u kino-dvorani Doma kulture Žepče,  28.veljače 2019. godine, s početkom u 15:30h održana je Svečana akademija OV Žepče.

Akademiji je prethodilo polaganje svijeća i vijenaca na spomen obilježjima poginulima u ratu. Svečanost je počela intoniranjem himne Bosne i Hercegovine u izvedbi  nastavnika i profesora Glazbene škole "Katarina Kosača Kotromanić". Program obilježavanja se sastojao od glazbenih točaka i prikladnih referata i recitacija na temu „Bosna“ i „Ostajte ovdje“.

Prisutnima se obratio općinski načelnik Mato Zovko, koji je uz čestitke građanima, predstavio svoje viđenje Dana neovisnosti BiH. U govoru se prisjetio bliže povijesti i događaja kroz koje je naša država prošla, te pozvao na mir i suradnju sve narode koji žive u  Bosni i Hercegovini. Osvrnuo se i na važnost ulaska Bosne i Hercegovine u Europsku uniju, a zatim i NATO savez.


  • Posljednje