PRESTAVNICI EUFOR-a U SLUŽBENOJ POSJETI KOD OPĆINSKOG NAČELNIKA

U utorak 5.3.2019.g načelnik Općine Žepče Mato Zovko primio je u službeni posjet predstavnike promatračke misije EUFOR-a u Bosni i Hercegovini. Delegaciju EUFOR-a činili su : Major Michael Spiwak zamjenik šefa EUFOR-a za BiH sa sjedištem u Sarajevu i Murat Avșar zapovjednik LOT-a EUFOR-a sa sjedištem u Zavidovićima. Predstavnici EUFOR-a su se zanimali za društveno-političke i ekonomske prilike u općini Žepče.

Općinski načelnik je predstavio općinu Žepče od prijeratnog razdoblja kada je bila izrazito nerazvijena općina u regiji do danas kada spada u red razvijenijih općina u kantonu i okruženju. Načelnik je naglasio da općina Žepče posjeduje BFC certifikat za povoljno poslovno okruženje, razvojnu strategiju općine i Razvojnu agenciju, što ima malo koja općina u BiH. Delegacija EUFOR-a se zahvalila na informacijama i predložila da se sastanci ovoga tipa održavaju barem jednom u 3 mjeseca što je i prihvaćeno.


  • Posljednje