AKTIVNOSTI NA LOKACIJI DEMINERSKOG RADILIŠTA MSP "DEBELO BRDO"

Dana 14.3.2019.g. počele su aktivnosti tehničkog izviđanja i čišćenja na lokaciji deminerskog radilišta MSP „Debelo Brdo“.

Aktivnosti implementira Norveška Narodna pomoć (NVO). U Pitanju je sumnjiva minska površina 785.049,21 m2 na području općine Žepče i općine Zavidovići.

Izvršen je obilazak i prezentacija za značaj provođenja humanitarnog deminiranja za lokalno područje općine Žepče.

Nazočni na ovom sastanku:

-          predstavnici Njemačke ambasade u BiH,

-          predstavnici Norveške Narodne pomoći,

-          predstavnici BH MAC RU Tuzla,

-          predstavnici Službe za civilnu zaštitu općine Žepče,

-          predstavnici Mjesnih zajednica.

Ove projekte financira Vlada SR Njemačke i Ministarstvo vanjskih poslova Kraljevine Norveške u cilju što sigurnijeg života ljudi, gdje će se ostvariti bolji uvjeti za povratnike ovih naseljenih mjesta, korištenje poljoprivrednog zemljišta i prikupljanje ogrjevnog drveta, kao i drugih dobara koje će žitelji ovog mjesta koristiti.