FEDERALNI MINISTAR PROSTORNOG UREĐENA U POSJETI KOD OPĆINSKOG NAČELNIKA

Dana 29.07.2019.godine, Općinski načelnik Mato Zovko u službeni posjet primio je Federalnog ministra prostornog uređenja Josipa Martić.

Tom prilikom su potpisana 3 Ugovora između Općine Žepče i Federalnog ministarstva prostornog uređenja o sufinanciranjima projekata i to: „Sufinanciranje uređenja platoa Doma kulture i puta u Mjesnoj zajednici Globarica“,  koji je u okviru Programa za sanaciju šteta nastalih usljed poplava i klizišta, te „Utopljavanje Osnovne škole Žepče, Područne škole Lupoglavu“ i  „Utopljavanje Osnovne škole Žepče, Područne škole Lovnica““ koji su u okviru Programa utopljavanja zgrada radi uštede energije.

Federalno ministarstvo prostornog uređenja sudjeluje sa značajnim iznosima u sva tri Projekta. U Projektu  „Sufinanciranje uređenja platoa Doma kulture i puta u Mjesnoj zajednici Globarica“ ministarstvo sudjeluje u iznosu od 100.000,00 KM a Općina Žepče u iznosu od 16.791,00 KM, u Projektu Utopljavanje Osnovne škole Žepče, Područne škole Lupoglavu“ Ministarstvo sudjeluje u iznosu od 50.000,00 KM a Općina 7.700,00  KM i „Utopljavanje Osnovne škole Žepče, Područne škole Lovnica““ Ministarstvo sudjeluje sa 50.000,00 KM a Općina 8.202,09 KM.

Ovim radovima u potpunosti će biti završen plato ispred Doma kulture kao i Područne škole u Lovnici i Lupoglavu.

Federalni ministar je naveo kako je u proteklim  godinama bilo mnogo partnerskih projekata između Općine Žepče i Federalnog ministarstva prostornog uređenja, te da su svi uspješno realizirani.

Općinski načelnik se zahvalio ministru na suradnji i sufinanciranju projekata, te je naveo kako je općina Žepče posljednjih godina najviše Ugovora potpisala sa Federalnim ministarstvom prostornog uređenja kada je riječ o izgradnji i saniranju prioritetnih objekata. Općinski načelnik je također naveo kako će općina Žepče Izvješća o sufinanciranim sredstvima uredno pravdati kao i do sada.