POTPISAN PRVI PROTOKOL O SURADNJI IZMEĐU ODBORA ZA MEĐURELIGIJSKU SURADNJU ŽEPČE I OPĆINE ŽEPČE

03.03.2017. godine potpisan je prvi u BiH „Protokol o suradnji između općine Žepče i Međureligijskog vijeća u BiH - Odbora za međureligijsku suradnju Žepče“.

Protokol je u ime Odbora potpisao vlč. Predrag Stojčević, te Općinski načelnik Mato Zovko ispred općine Žepče. Sastanku, koji je prošao u ugodnoj atmosferi, prisustvovali su članovi odbora Izet ef. Efendić i o.Zoran Živković, tajnici Branko Radoš i Anesa Katić-Đinić te Ilija Barešić - pomoćnik načelnika za opću upravu i društvene djelatnosti, kao i Božana Ivelić Katava ispred MRV-a.

Na sastanku je dogovoreno  da će Općina Žepče sudjelovati i podržavati aktivnosti Odbora u lokalnoj zajednici. Općinski načelnik je izjavio kako je uvjeren da će ovaj protokol doprinjeti izgradnji istinskog mira, povjerenja, tolerancije i međureligijskog dijaloga u općini Žepče ali i cijeloj BiH.