Potpisano 186 Ugovora za stipendije pripadnika braniteljske populacije

Danas su u Domu kulture Žepče, potpisani ugovori za stipendije pripadnika braniteljske populacije. Stipendije su dodijeljene studentima s područja Općine Žepče, ukupno njih 186 što je najveći broj dodijeljenih stipendija do sada.

 

Na svečanosti su prisustvovali ministar u Vladi ZDŽ Fahrudin Čolaković, općinski načelnik Mato Zovko , pomoćnik Općinskog načelnika za opću upravu i društvene djelatnosti Ilija Barešić, kao i veliki broj roditelja i studenata.

 

Stipendije je dodijelio ministar u Vladi ZDŽ Fahrudin Čolaković i načelnik Mato Zovko.

 

Ministar Čolaković je ovom prilikom kazao da je ovo godine u županiji dodijeljeno ukupno 1841 stipendija, ali da je i u Žepču dodijeljen veći broj stipendija u odnosu na prošle godine što mu je izuzetno drago.

 

Naglasio je da je proračun ministarstva za boračka pitanja ove godine povećan na 10 milijuna KM, tako da se s te strane provodi niz projekata u cilju poboljšanja statusa braniteljske populacije.

 

Načelnik Mato Zovko se u ime lokalne zajednice zahvalio ministarstvu i Vladi na izdvojenim sredstvima za akademsku 2017/2018. godinu.


  • Posljednje