Stabilizira se stanje na području općine Žepče

Nakon nekoliko dana strašnih poplava i nevremena koje je zadesilo područje općine Žepče, u nedjelju je osvanuo sunčan dan.

 

 

U nedjeljnom programu Radio Žepča gostovao je Općinski načelnik Mato Zovko koji je kazao:

„Od jutros nismo imali novih dojava o klizištima, kao ni o novim problemima na terenu. Jutros sam u Općini Žepče imao sastanak s direktorom Kantonalne uprave civilne zaštite. Oni su već osigurali radne mašine koje će raditi na alternativnim pravcima za Željezno Polje. Održan je također i sastanak sa Oružanim snagama BiH i Vojarnom  Žepče. Odobrene su i radne mašine iz vojske. Ono što me veseli je da su mještani Željeznog Polja koji su došli u Prihvatni centar SMŠ Žepče  smješteni i zbrinuti u obitelji. Zadnja informacija koju imam je da je još 30-ak osoba u sali ove škole. Ukupan evidentiran broj ljudi koji su izašli iz Željeznog Polja i koji su smješteni po obiteljima  je blizu 2.000, a oko tisuću je izvan općine Žepče. Ambulanta u Begov Hanu je pojačana sa 2-3 liječnika. Gore su na raspolaganju  i kola hitne pomoći. Vojni helikopter će sa snimateljima jedne bh tv kuće uraditi snimak kompletne MZ Željezno Polje tako da ćemo imati još detaljniju sliku stanja. Još se nije ušlo ni u Gornju Papratnicu. Vitlaci, od strane Bljuve također još nisu završeni. Na tom se terenu radi. I ostale mjesne zajednice su se organizirale na svoj način kako bi sanirale štete. Još uvijek se sakupljaju podaci s terena. Sutra ćemo imati još detaljnije informacije. Samo se nadamo da će se vrijeme stabilizirati i da će sve krenuti nabolje. Donijeli smo i Odluku da se nastava u svim osnovnim i srednjim školama na području općine Žepče odgađa do srijede 21.5.2014. godine“, kazao je u razgovoru za RŽ Općinskii načelnik Mato Zovko.