NATJEČAJ ZA IZRADU IDEJNOG URBANISTIČKO-ARHITEKTONSKOG RJEŠENJA NOVO ŽEPČE U ŽEPČU

za izradu idejnog urbanističko-arhitektonskog rješenja

NOVO ŽEPČE  U ŽEPČU

RASPISIVAČ I INVESTITOR natječaja je  OPĆINA ŽEPČE-OPĆINSKI NAČELNIK, Stjepana Radića 2. 72230 Žepče.

Identifikacijski broj 4218204580006

Telefon : 032 888 601

Faks : 032/880 - 608

Odgovorna osoba: Mato Zovko

PROVODITELJ I ORGANIZATOR  natječaja je POVJERENSTVO ZA IZRADU PROJEKTNOG ZADATKA ZA IDEJNO URBANISTIČKO-ARHITEKTONSKO RJEŠENJE ZA NOVO ŽEPČE Stjepana Radića 2. 72230 Žepče.

Telefon : 032 888 605

Faks : 032/888 - 608

Odgovorna osoba: Brigita Lovrić

IZRAĐIVAČ NATJEČAJNOG ZADATKA  odnosno projektnog zadatka je Povjerenstvo za izradu projektnog zadatka za idejno urbanističko-arhitektonsko rješenje za NOVO ŽEPČE u sastavu:

1. Brigita Lovrić
  2. Janja Pranjić
  3. Ruža Dunđer,
  4. Ivica Lovrić,
  5. Drago Ezgeta,
  6. Mirko Šumić
  7. Namik Malićbegović

PREDMET NATJEČAJA je izrada idejnog urbanističko-arhitektonskog rješenja za NOVO ŽEPČE U ŽEPČU.

CILJ NATJEČAJA je dobivanje najboljeg  urbanističko – arhitektonskog rješenja  Novog Žepča posmatrajući ga kao jedinstvenu cijelinu s Industrijskom zonom, rijekom Bosnom, izgrađenim dijelom Žepča i školskim kompleksom „Don Bosco“.

PRAVO SUDJELOVANJA  u svojstvu autora imaju sve pravne osobe registrirane za poslove građenja i ovlašteni arhitekti, dipl.ing.arh.

Svaki od natjecatelja ima pravo sudjelovanja na ovom natječaju samo s jednim radom.

Osobe koje su sudjelovale u izradi jednog od natječajnih radova ovog natječaja kao suradnici ne mogu predati natječajni rad samostalno.

Na natječaju ne mogu sudjelovati zaposlenici raspisivača, provoditelji i svi ostali koji bi narušili ravnopravnost natjecatelja ili neovisno odlučivanje Ocjenjivačkog suda ne mogu kao natjecatelji i ponuditelji sudjelovati u natječaju.

Projektni zadatak Raspisivač stavlja natjecateljima na raspolaganje u analognom i digitalnom obliku.

Početak natječaja je dan objave u Večernjem listu, Dnevnom avazu i web stranici Općine Žepče.

Natjecatelji imaju pravo postavljati pitanja u roku od 30 dana od dana objave natječaja.

Rok predaje natječajnih radova je 45. dana od dana objave   Povjerenstvu za izradu projektnog zadatka za idejno urbanističko-arhitektonsko rješenje za NOVO ŽEPČE, na pisarnici Općine Žepče   na adresu Općina Žepče, Stjepana Radića 2. bez obzira na način dostave.

Natječajna dokumentacija može se preuzeti u Općini Žepče, ured br. 6. ili web stranici općine Žepče.

OCJENIVAČKI SUD

Članovi OS-a su članovi Povjerenstva za izradu projektnog zadatka za idejno urbanističko-arhitektonsko rješenje za NOVO ŽEPČE.

NAGRADE

Ako do određenog roka prispiju  radovi koji su stručno izrađeni i odgovaraju uvjetima iz natječaja, Ocjenjivački sud će dodjeliti slijedeće nagrade u točnom neto iznosu i rasporedu kako slijedi:

Broj nagrada                 Neto iznos

1.      Nagrada                  4.000,00 KM

2.      Nagrada                  2.000,00 KM

3.      Nagrada                  1.000,00 KM

KRITERIJI OCJENJIVANJA

Iz Natječaja će se isključiti radovi koji nisu izrađeni u skladu s Programom i Uvjetima Natječaja odnosno: a) Predani poslije roka navedenog u ovim Uvjetima Natječaja

b) Koji ne sadrže priloge navedene u ovim Uvjetima Natječaja

c) Čija oprema rada nije u skladu s ovim Uvjetima Natječaja

d) Koji nisu u skladu sa prostornim planom, programom i ostalim uvjetima Natječaja

Pored usklađenosti rada s uvjetima raspisa, u pogledu sadržaja, rokova i obveznih priloga, pri ocjenjivanju radova Ocjenjivački sud će valorizirati:

-          Ispunjavanje programskog zadatka,

-          Kvaliteta ukupnog prostornog koncepta cjeline i prostorno-funkcionalne organizacije cjeline, (odnos smještajnih jedinica i ostalih sadržaja, dispozicija zajedničkih sadržaja, i sl.),

-          Odnos urbanističkog rješenja prema okolnom prostoru i doprinos formiranju novih obilježja u slici grada,

-          Racionalnost projekta i planirane izvedbe (odnos bruto/neto površina, izvedivost i sl.),

-          Originalnost i primjerenost arhitektonskog izraza, estetske i oblikovne kvalitete rješenja,

-          Ekološki aspekti projekta, energetska učinkovitost i ušteda energije (korištenje obnovljenih izvora energije, i sl.).

Natječaj se provodi u skladu s člancima 33. i 34.  ZJN („Službeni glasnik  BiH“, broj 39/14).

Natječaj se provodi kao postupak koji prethodi postupku Natječaja za izradu detaljnog planskog dokumenta - Urbanističkog projekta za NOVO ŽEPČE.

Grafičke priloge sa fotografijama i tekstualnim opisom predloženog rješenja možete skinuti klikom na na link : PRILOZI