U okviru projekta „Lokalni integrisani razvoj“ (LIR), raspisan je javni poziv za sudjelovanje u programu za razvoj poduzetništva i podršku osnivanju poduzeća (Start-up).

Projekt LIR je trogodišnja inicijativa (2016-2018.), koju primarno financira Europska unija (EU), a provodi Razvojni program Ujedinjenih nacija u Bosni i Hercegovini (UNDP BiH), u saradnji sa Ministarstvom za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine, Ministarstvom razvoja, poduzetništva i obrta Federacije Bosne i Hercegovine, Ministarstvom uprave i lokalne samouprave Republike Srpske i dva entitetska saveza općina i gradova. Projekat se implementira u 21 partnerskoj jedinici lokalne samouprave u BiH.

Projekt LIR ima za cilj podizanje životnog standarda i povećanje socijalne kohezije u BiH putem inkluzivnog održivog socioekonomskog razvoja. U okviru komponente za ekonomski oporavak, LIR projekat će direktno podržati privatni sektor te potencijalne investitore kako bi se povećala cjelokupna ekonomska aktivnost u lokalnim zajednicama, osigurao ekonomski rast kroz produktivnije lance vrijednosti, te stvorila nova radna mjesta i prihodi. Također, projektom se predviđa pomoć i za dugoročno nezaposlene i socijalno isključene kategorija stanovništva, a posebno povratnike, interno i dugotrajno nezaposlene osobe.

Na javni poziv za sudjelovanje u programu za razvoj poduzetništva i podršku u osnivanju poduzeća, u okviru projekta LIR, mogu se prijaviti zainteresirana fizička lica sa područja sljedećih jedinica lokalne samouprave: Banja Luka, Bijeljina, Čelinac, Doboj, Domaljevac-Šamac, Foča, Goražde, Gradiška, Konjic, Maglaj, Modriča, Mostar, Novi Grad, Odžak, Orašje, Prijedor, Srebrenik, Šamac, Tuzla, Vareš, Žepče i Živinice. Planirani  program podrške uključuje:

1. Specijalistički višednevni trening (do 40 polaznika);
  2. Bespovratnu financijsku podršku za realizaciju do 5 najbolje ocijenjenih biznis planova;
  3. Mentorsku podršku i praćenje tokom prve godine poslovanja.

Krajnji rok za podnošenje prijava je petak, 5. svibanj/maj 2017. godine do 17:00 sati. Prijave moraju biti dostavljene preporučenom poštom, kurirskom poštom ili lično na adresu:
Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP)

Projekat „Lokalni integrisani razvoj“

UN HOUSE

Zmaja od Bosne bb

71 000 Sarajevo

Sve prijave koje se dostavljaju po osnovu ovog javnog poziva moraju biti predane u zatvorenoj koverti naslovljene na Projekat „Lokalni integrisani razvoj“ (LIR)  – Javni poziv za sudjelovanje u programu za razvoj poduzetništva i podršku osnivanju poduzeća (Start-up).

Sva dodatna pitanja u vezi ovog poziva se mogu dostaviti putem elektronske pošte, najkasnije u roku od 7 dana prije isteka roka za podnošenje prijava, sa jasno naznačenim imenom poziva u predmetu poruke i to na sljedeću e-mail adresu:  Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. .

Obrazac za prijavu može se preuzeti na ovoj stranici.

• Popularno