JAVNI POZIV "TRANSFER ZA POMOĆ PRI STAMBENOJ IZGRADNJI"

Temeljem članka 18. Odluke o izvršavanju Proračuna Općine Žepče za 2018.godinu ( „Službeni glasnik Općine Žepče“, broj 10/17 ), prema Programa utroška sredstava s kriterijima raspodjele sredstava „Transfer za pomoć pri stambenoj izgradnji“ Općinski načelnik   r a s p i s u j e

JAVNI POZIV

s kriterijima raspodjele sredstava „Transfer za pomoć pri stambenoj izgradnji“ utvrđenih Proračunom Općine Žepče za 2018.godinu

I.

Prema  Programu utroška sredstava s kriterijima raspodjele sredstava „Transfer za pomoć pri stambenoj izgradnji“, Općinski načelnik  iz pozicije proračuna „Transfer za stambeno zbrinjavanje i obnovu objekata“ raspisuje javni natječaj za pomoć pri stambenoj izgradnji za:

1.       Izgradnju novih individualnih objekata i

2.       Prvo stambeno rješavanje mladih

II.

Opći kriteriji za podnošenje zahtjeva za podnositelje iz točke II imaju:

-          osobe koje su započele s novogradnjom

-          koje su vlasnici predmetne imovine s dijelom 1/1,

-          koji nemaju useljene objekte i

-          koji nisu bili raniji korisnici sredstava za pomoć u izgradnji na bilo kom nivou države

-          koje prvi puta rješavaju stambeno zbrinjavanje na području općine Žepče.

-          koji imaju trajno prebivalište na području općine Žepče.

III.

Podnositelji zahtjeva iz točke II ovog Poziva uz zahtjev dostavljaju još i:

-          kopiju osobne iskaznice,

-          dokaz o broju članova uže obitelji koji žive u zajedničkom kućanstvu s podnositeljem zahtjeva, te

-          dokaz o pravu građenja – građevinska dozvola, koja je eliminatorne naravi, odnosno koja je uvjet za dodjelu sredstava iz Programa.

IV.

Iznos sredstava predviđenih za novo gradnju dijeli se na 3 ( tri ) kriterija:

a)       započeta gradnja objekta – izliveni temelji i „mrtva ploča“

b)      započeta gradnja objekta – ozidan objekt, ne pokriven

c)       završna gradnja objekta – objekt pokriven ( bez maltanja, podova, instalacija i sl. )

Napomena: na sredstva iz pozicije proračuna „Transfer za stambeno zbrinjavanje i obnovu objekata“, iz ovoga Poziva ne mogu aplicirati osobe koje su ranijih godina dobile najveći iznos sredstava za te namjene ili su na drugi način rješavali pitanje stambenog zbrinjavanja preko nadležne općinske službe.

V.

Prijave sa potrebnom dokumentacijom podnose se na adresu: Općina Žepče, Općinski načelnik, ul. Stjepana Radić br. 2., 72230 Žepče ili predajom na protokol Općine, sa naznakom „Za stambeno zbrinjavanje“.

Rok za podnošenje prijava je 15 / petnaest / dana od dana oglašavanja i isticanja na oglasnoj ploči Općine Žepče.